Váš partner ve světě pojištění a financí

OBČANÉ PRŮMYSL A PODNIKATELÉ POJISTNÉ UDÁLOSTI ZLATO A FINANČNÍ SLUŽBY SOUDNÍ ZNALECTVÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Povinné ručení

Každý majitel či uživatel motorového vozidla, který chce svůj vůz využívat na veřejných tuzemských komunikacích, musí být ze zákona pojištěn, tj. musí mít uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla spíše známé pod pojmem povinné ručení.

Pojištění odpovědnosti kryje riziko škod, které způsobíte třetí osobě či osobám při provozu vozidla. Zatímco se do konce roku 2008 na území ČR povinné ručení prokazovalo samostatným dokladem o pojištění, které vydával pojistitel, od 1. ledna 2009 je jediným platným dokladem o povinném ručení pouze Zelená karta. Zelená karta je mezinárodní doklad o pojištění, který platí téměř ve všech státech Evropy.

Online sjednání povinného ručení

Pokud máte zájem o návrh či sjednání povinného ručení, můžete použít náš formulář povinného ručení. Po jeho vyplnění Vás budou kontaktovat naši pracovníci a pomohou Vám vybrat produkt odpovídající Vašim potřebám. Povinné ručení na první pohled vypadá jako jednoduchý produkt, opak je ovšem pravdou. Další užitečné informace o povinném ručení najdete zde.